Ψηφοδέλτια ΑΝΤΑΡΣΥΑ

Τα ψηφοδέλτια της ΑΝΤΑΡΣΥΑ αποτελούνται από προσωπικότητες της Αριστεράς, αγωνίστριες και αγωνιστές των κινημάτων, συνδικαλίστριες και συνδικαλιστές, νέους, εργάτες, αγρότες, φοιτητές, μέλη του κινήματος “Δεν πληρώνω”, ανθρώπους που πρωτοστάτησαν στα κινήματα των πλατειών σε όλη την Ελλάδα.

Επικρατείας

1. Ρούσης Γεώργιος, καθηγητής Παντείου

2. Βερναδάκης Αλέξανδρος, συνταξιούχος ΔΕΗ – πρωην μέλος διοίκησης ΓΣΕΕ - μέλος του Δ.Σ. του ΣΑΣ/ΔΕΗ-ΕΗΕ.

3. Ζορμπαλά Αλεξάνδρα, δικηγόρος

4. Κοιλάκου Σταυρούλα (Σύλβια), πολιτικός μηχανικός

5. Μαρκέτος Σπυρίδων, πανεπιστημιακός

6. Νικολαϊδης Γεώργιος, ψυχίατρος στο Ινστιτούτο Υγείας του Παιδιού

7. Παπαδέδε Φλώρα, γραμματέας συλλόγους επιστημονικού προσωπικού ΔΕΗ

8. Ρηγόπουλος Κίμωνας, σκηνοθέτης

9. Σακελλαρίου Ιωάννα, Ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος της εργασιακής επιτροπής στο ΔΟΛ,

10. Στύλλου Μαρία-Έρση, Στέλεχος και ιδρυτικό μέλος του ΣΕΚ, υπεύθυνη του περιοδικού Σοσιαλισμός από τα κάτω.

11. Φελέκης Ιωάννης, στέλεχος της ΟΚΔΕ Σπάρτακος

12. Χριστόπουλος Ιωάννης, συνταξιούχος βιομηχανικός εργάτης, αγωνιστής του αντιδικτατορικού αγώνα

 

Περιφέρεια Α' Αθήνας

1.Αλεξάτος Γιώργος, συγγραφέας

2.Αργύρη Νίκη, φοιτήτρια

3.Ασλανίδη Παρθένα (Θένια), γιατρός

4.Βαφειάδου Ελένη, αρχιτέκτονας

5.Βεργάκη Αναστασία, ιδιωτική εκπαιδευτικός

6.Δελαστίκ Γεώργιος-Γασπάρ, δημοσιογράφος

7.Ζευγώλη Μαρία, εκπαιδευτικός

8.Ζορμπαλά Κωνσταντίνα (Τίνα), πανεπιστημιακός

9.Καταραχιάς Κωνσταντίνος, γιατρός

10. Κατιντσάρος Αναστάσιος (Τάσος), ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος της ΚΣΕ ΑΝΤΑΡΣΥΑ

11. Κωνσταντίνου Πέτρος, δημοτικός σύμβουλος Δ. Αθηναίων

12. Μπαλάτσα Ιωάννα, τοπογράφος μηχανικός, διαμερισματική σύμβουλος 5ΟΥ Διαμερίσματος Δ. Αθηναίων

13. Μπλάνας Δημήτρης, μηχανικός μεταλλείων μεταλλουργών – μέλος αντιπροσωπείας ΤΕΕ

14. Ξηρουδάκης Νικόλαος, πολιτικός μηχανικός

15. Παπαγεωργίου Χρυσούλα, φιλόλογος – πρόεδρος Πανελλήνιας Ένωσης Αδιορίστων Εκπαιδευτικών

16. Παπαχριστούδη Ματίνα-Σταματούλα, δημοσιογράφος

17. Παυλόπουλος Γεώργιος, τραπεζοϋπάλληλος, μέλος της διοίκησης του ΕΚΑ

18. Ραχιώτης Ιωάννης, δικηγόρος

19. Σηφακάκης Ιωάννης,  ιδιωτικός υπάλληλος

20. Χάγιος Άγγελος, περιφ. Σύμβουλος Αττικής

21. Χριστοδουλόπουλος Ζαχαρίας-Σιδέρης (Ζάχος), μεταπτυχιακός φοιτητής
 

Περιφέρεια Β' Αθήνας

1. Αλεξίου Σπυρίδων, φιλόλογος, μέλος της ΚΣΕ ΑΝΤΑΡΣΥΑ

2. Αμπάτης Διονύσιος, ιδιωτικός εκπαιδευτικός, πρόεδρος ΣΕΦΚ

3. Αναστασιάδης Αναστάσιος, του Βασιλείου, συντονιστής Επιτροπής Αλληλεγγύης Σωματείων και Συνδικαλιστών (ΕΠΑΣΣ)

4. Αναστασιάδης Αναστάσιος του Στυλιανού,  δημοσιογράφος, εκπρόσωπος εργαζομένων ΔΟΛ

5. Αργύρης Χρήστος, ειδικευόμενος γιατρός

6. Αυθινός Παντελής, προγραμματιστής Η/Υ, γραμ. προσωπικού ΗΔΙΚΑ.

7. Βασιλειάδης Αναστάσιος, μηχανικός

8. Βαφειάδης Χρήστος, εκπαιδευτικός ΤΕΙ

9. Γάτσιος Βασίλειος, οικονομολόγος

10. Γκαργκάνας Παναγιώτης (Πάνος), Δ/ντης «Εργατικής Αλληλεγγύης»

11. Γουρλάς Νικόλαος, ιδιωτικός υπάλληλος, πρόεδρος του συνδικάτου εργαζομένων εταιριών στο «Ελ. Βενιζέλος»

12. Γράψας Δημήτριος, φυσικός, μέλος γραφείου ΚΣ νΚΑ

13. Δεσύλλας Δημήτριος, γεωπόνος, πρώην ευρωβουλευτής

14. Δραγανίγος Αντώνιος, ηλ. Μηχανικός, μέλος ΔΣ ΣΕΜΟΔ

15. Δρίτσας Σπυρίδων, γιατρός

16. Ζούπα Στυλιανή, φιλόλογος, μέλος ΔΣ Συλλόγου Βιβλιοϋπαλλήλων

17. Ζουρμπάκη Ανδρομάχη (Μάχη), γιατρός

18. Θεοχάρης Ιωάννης, ηλεκτρολόγος μηχανικός μέλος ΔΣ σωματείου εργαζομένων Ιντρακόμ.

19. Καλαμπόκα Ελένη, συμβασιούχος στον Ιππόδρομο Ελλάδος

20. Κεφαλάς Ηλίας, φοιτητής ΕΜΠ

21. Κοντομάρης Σπυρίδων, χημικός μηχανικός, μέλος του ΔΣ εργαζομένων φυσικού αερίου Αττικής

22. Λάσκαρης Γρηγόριος, μηχανικός μεταλλείων μεταλλουργών, γραμματέας συλλόγου μεταλλειολόγων

23. Μάντζαρης Ιωάννης, ηλεκτρολόγος μηχανικός

24. Μάρκου Κωνσταντίνος, οδοντίατρος, μέλος της ΚΣΕ ΑΝΤΑΡΣΥΑ

25. Μελισσαρόπουλος Γιώργος, μηχανικός μεταλλείων μεταλλουργών, μέλος αντιπροσωπείας ΤΕΕ

26. Μιχαηλίδης Στυλιανός, ιδιωτικός υπάλληλος, information libre

27. Moss-Σύψα Αθηνά, σκιτσογράφος

28. Μουστάκα (Μπλάνα) Αναστασία, εργαζόμενη συνδικαλίστρια ΟΤΕ

29. Μπαλάσης Ιωάννης, μαθηματικός

30. Μπίστης Χρίστος, γραμματέας ΕΚΚΕ

31. Μπουρίτη Γαρυφαλλιά (Λίλιαν), ιδιωτική υπάλληλος

32. Νικολάου Εμμανουήλ, ιδιωτική υπάλληλος

33. Ξιφαρά Μαρία, τραπεζοϋπάλληλος

34. Παπαδάκης Κωνσταντίνος, δικηγόρος

35. Παπακωνσταντίνου Πέτρος, δημοσιογράφος

36. Παπασπυρίδης Αλέξανδρος, μεταλλειολόγος, δημοτικός σύμβουλος Ν. Σμύρνης, μέλος διοικούσας ΤΕΕ

37. Πατρικίου Αικατερίνη, δημοτική σύμβουλος Πετρούπολης

38. Πίττας Κωνσταντίνος, δημόσιος υπάλληλος, γραμματέας ΕΜΔΥΔΑΣ υπουργείου Ανάπτυξης

39. Πυρουνάκης Νικόλαος, ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος επιτροπής κατοίκων ενάντια στην οικοπεδοποίηση του Ελληνικού

40. Ράγκος Γεώργιος, χημικός

41. Σακελλαρόπουλος Σπυρίδων, πανεπιστημιακός

42. Σταματόπουλος Αντώνιος, πρόεδρος σωματείου εργαζομένων ΑΜΕΛ (ΜΕΤΡΟ)

43. Σωτήρης Παναγιώτης, πανεπιστημιακός

44. Τουλιάτος Χρήστος-Μιχαήλ, βιβλιοϋπάλληλος – μέλος πρωτοβουλίας ενάντια στο ευρώ και την ΕΕ

45. Τσίτκανος Δημήτριος, μεταλλεργάτης

46. Τσίχλη Μαριάνα, ασκούμενη δικηγόρος

 

Περιφέρεια Α' Πειραιά

1. Αλφιέρης Αντώνιος, ιδιωτικός υπάλληλος

2. Ανδρέου Σταματία (Τιάνα), δημόσιος υπάλληλος, αναπληρωματικό μέλος ΔΣ σύλλογου εργαζομένων στην Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς

3. Βατικιώτης Λεωνίδας, οικονομολόγος - δημοσιογράφος

4. Βραδής Στυλιανός, μηχανικός μεταλλείων μεταλλουργών, μέλος αντιπροσωπείας ΤΕΕ

5. Γρηγορόπουλος Δημήτριος, εκπαιδευτικός

6. Καμπάνη Ελπίδα, ιδιωτική υπάλληλος

7. Παρασκευά-Βελουδογιάννη Δέσποινα, φιλόλογος

8. Σαρρής Κωνσταντίνος, δημοσιογράφος Financial Crimes

 

Περιφέρεια Β' Πειραιά

1. Αλεξίου Μαρία, συνταξιούχος νοσηλεύτρια

2. Αργυροκαστρίτης Δημήτριος-Λεωνίδας, λιθογράφος

3. Γεωργιάδης Αβραάμ (Μάκης), δημοσιογράφος

4. Διαβολάκης Αθανάσιος, δημοτικός σύμβουλος Πειραιά

5. Ευθυμίου Γεωργία, εργαζόμενη - συνδικαλίστρια στην ιδιωτική υγεία

6. Θωιδου Αικατερίνη, δημοσιογράφος «Εργατική Αλληλεγγύη»

7. Καββαδάς Νικόλαος, ειδικός γραμματέας της ΟΣΝΙΕ

8. Κοβιός Γεώργιος, πρόεδρος Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών

9. Μανίκας Σταύρος, μέλος ΔΣ συνδικάτου εργαζομένων ΕΘΕΛ

10. Χριστοδουλάκου Αφροδίτη, μεταφράστρια

11. Ψυχογιός Κλέαρχος (Άλκης), γιατρός, μέλος ΔΣ εργαζομένων στο Κρατικό Νοσοκομείο Νίκαιας

 

Περιφέρεια Αττικής

1. Αβαγιανός Ιωάννης, φυσικός, αναπλ.εκπαιδευτικός

2. Αντωναροπούλου Χρυσάνθη, τραπεζοϋπάλληλος

3. Αρεστης Γεώργιος, αυτοαπασχολούμενος,

4. Καραϊσκου-Φιλιππότη Κική, ελεύθερος επαγγελματίας

5. Κασίτας Αντώνης, τεχνικός ΕΡΤ

6. Κολλιαράκης Ανδρέας, άνεργος βιβλιοϋπάλληλος

7. Μανώλης Χαρίλαος (Χάρης), απεργός Ελληνικής Χαλυβουργίας

8. Μαυροειδής Παναγιώτης, μετ.μηχανικός - μέλος πρωτοβουλίας ενάντια στο ευρώ και την ΕΕ

9. Παπαμελέτη Βασιλική (Βάσω), δημοσιογράφος

10. Σαραφιανός Δημήτρης, δικηγόρος

11. Στόμη Παγώνα, μηχανικός ΔΕΗ, μέλος της επιτροπής αγώνα κατοίκων Κερατέας

12. Συλαϊδής Βασίλειος, εργαζόμενος και μέλος της Διοίκησης του Σωματείου της ΙΝΤΡΑΚΟΜ

13. Τουλγαρίδης Κώστας, γυμναστής

14. Τσάδαρη Σοφία, αρχιτέκτονας

15. Τσιρώνης Γιώργος, γιατρός

 

Α' Θεσσαλονίκης

1. Αγαπητός Θανάσης, δάσκαλος

2. Αραμπατζής Λευτέρης, μηχανικός

3. Γιαννόπουλος Γιώργος, συγγραφέας-εκδότης

4. Γούσης Κώστας, μεταπτυχιακός φοιτητής

5. Καραμεσίνη Λίτσα, υπάλληλος Ο.Λ.Θ.

6. Κλεισιάρης Ζήσης, δικηγόρος

7. Κουϊρουκίδης Νίκος, οικονομολόγος

8. Κουρουνδής Μπάμπης, δικηγόρος

9. Κούτρας Γιάννης, γιατρός

10.  Μαυρομάτης Γιώργος, φοιτητής Χημικού

11.  Πολίτη Φίλλια, δημοσιογράφος

12.  Σμήλιος Ηλίας, δάσκαλος

13.  Στάγκος Κώστας, εργαζόμενος Μετρό

14.  Σταμάκος Δημήτρης, μηχανικός

15.  Στεφούδης Μόρφης, συνταξιούχος

16.  Τζαμαδάνης Γιώργος, δικηγόρος

17. Τορπουζίδης Κώστας, δικηγόρος

18.Τσαμασλίδης Γιάννης, οικοδόμος

19.Χατζηλίας Ναπολέων, συνταξιούχος

20. Χειμωνίδης Θόδωρος, δημοτικός υπάλληλος

 

Β' Θεσσαλονίκης

1. Αργυροπούλου Βάσω, ιδιωτική εκπαιδευτικός

2. Βλαχομήτρος Δημήτρης, ηλεκτρολόγος

3. Κουτσοδόντης Ανδρέας, συνταξιούχος

4. Κύρινας Αθανάσιος, συνταξιούχος

5. Ξενόπουλος Κώστας, ελεύθερος επαγγελματίας

6. Πλουμής Ανδρέας, οικονομολόγος

7. Τουρνάς Νίκος, άνεργος

8. Χαλακατεβάκη Χρυσή, φιλόλογος

9. Ψάλτης Σάββας, συνταξιούχος

 

Νομός Αιτωλοακαρνανίας

1.    Αρσένης Γεώργιος, αγρότης

2.    Αυζώτης Νικόλαος, εμπορικός αντιπρόσωπος

3.    Θανασούλας Δημήτριος, τραπεζοϋπάλληλος

4.    Καγιά Αργυρώ, γιατρός

5.    Καραθανάσης Λάμπρος, οικοδόμος

6.    Κοκκινοβασίλης Πολυδεύκης, οικοδόμος

7.    Λιάγκος Γεώργιος, ηλεκτρολόγος Μηχανικός

8.    Παππάς Βασίλειος, φυσικός

9.    Σαλούρος Δημήτριος, ηλεκτρονικός μηχανικός

10.    Τσιακανίκας Σοφοκλής, φαρμακοϋπάλληλος

11.    Τσουκαλάς Λεωνίδας, υδραυλικός
 

Νομός Αργολίδας

1. Καλαντζής Άρης-Γρηγόρης, άνεργος σερβιτόρος

2. Μιχαλόπουλος Γιάννης, αρχιτέκτονας

3. Παπαγεωργόπουλος Γιώργος, ψυχολόγος

4. Σκινδήλιας Γιάννης, γιατρός

5. Τούμπανος Πέτρος, οικοδόμος

 

Νομός Αρκαδίας

1. Δημόπουλος Γεώργιος, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός ΕΜΠ

2. Κασσελούρης Χρήστος, Ιατρός

3. Παπούλιας Γεώργιος, Υπάλληλος ΟΤΕ

4. Πραγκαστής Κωνσταντίνος, Μηχανικός Περιβάλλοντος

5. Χατζηπαναγιώτου Δημήτριος, Δικηγόρος ε.τ.

 

Νομός Αρτας

1. Βρατσίστας Γιώργος, γεωπόνος,

2. Καραγεώργου Παναγιώτα, ιδιωτική υπάλληλος

3. Λέκκα Άλκηστις-Θεοδώρα, φοιτήτρια

4. Σιαπάτης Αποστόλης, άνεργος

5. Τρομπούκης Νίκος, συνταξιούχος ΙΚΑ

 

Νομός  Αχαϊας

1.        Αγγελόπουλος Ιωάννης, ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος επιτροπής αλληλεγγύης συνδικαλιστών και συνδικάτων (ΕΠΑΣΣ)

2.       Αλεξόπουλος Ελευθέριος, ηλεκτρολόγος μηχανικός

3.       Αναγνωστάκης Αλέκος, φυσικός

4.       Βάρδας Αλέξιος, οικονομολόγος

5.       Γεωργίου Αλέξανδρος, μηχανικός Η/Υ και πληροφορικής, μεταπτυχιακός φοιτητής

6.        Ζάγκλα Νικολέτα (Λέττα), κοινωνική λειτουργός, αντιπρόεδρος συλλόγου μεταπτυχιακών φοιτητών ΠΤΔΕ

7.       Κοκκινάκη Αναστασία (Τασία), τραπεζικός υπάλληλος

8.       Μπελιάς Δημήτριος, πολιτικός μηχανικός, 

9.       Μπιλιανού Παναγιώτα (Τέτα), ηλεκτρολόγος μηχανικός, ιδιωτική υπάλληλος

10.    Σκαμνάκης Αθανάσιος, δημοσιογράφος, συγγραφέας

11.    Στεργιοπούλου Αθηνά, ιδιωτική εκπαιδευτικός ξένων γλωσσών

12.    Στούμπος Αθανάσιος, αγρότης

 

Νομός Βοιωτίας

1.       Αποστολόπουλος Γιώργος, λογιστής

2.       Γρυπάρης Σωτήρης, φυσικός

3.       Κόλλιας Χαράλαμπος, οικοδόμος

4.       Μέξης Λουκάς, γεωπόνος

5.       Πούλου Ελένη, κοινωνιολόγος

6.       Τσιφής Κωνσταντίνος, γεωπόνος

 

Νομός Γρεβενών

1. Βασιλόπουλος Χρήστος, χημικός μηχανικός

2. Μπουμπαρος Κωνσταντίνος, ελεύθερος επαγγελματίας

3. Πόντικα Δανάη-Νικολέτα, πολιτικός επιστήμων ΑΣΣΟΕ ιδ. υπάλληλος

 

Νομός Δράμας

1. Ερμείδου Ελένη, ιδ. υπάλληλος

2. Καραμήτρου Λευτέρης, μεταπτυχιακός φοιτητής πολιτικών επιστημών ΑΠΘ

3. Κατσιούλης Κωνσταντίνος, συνταξιούχος οικοδόμος

4. Μουταφτσής Ευάγγελος, συνταξιούχος

5. Σαμδάνης Κωνσταντίνος, αρχιτέκτονας

 

 Νομός Δωδεκανήσου

1. Ανδριοπούλου Σταυρούλα, ιδ. υπάλληλος

2. Βλάσση Αναστασία, αρχιτέκτονας

3. Καϊκης Άρης, γιατρός

4. Λαγωνίκου Φωτεινή, μεταπτυχιακή φοιτήτρια

5. Μαυρομάτης Παναγιώτης, ιδ.πάλληλος

6. Μαχραμας Χρήστος, ιδ.υπάλληλος

7. Μιχαλοπούλου Ελένη, μεταφράστρια

 

Νομός Εβρου

1. Βέζου Αθανασία, αδιόριστη νηπιαγωγός

2. Δεμερτζή Αγγελική, οικονομολόγος

3. Μποτσίδης Γιώργος, μισθωτός υδραυλικός

4. Περεντίδης Θεόδωρος, οικονομολόγος – Λογιστής

5. Σταντσίδου Αναστασία, Βιολόγος

6. Ταπεινόπουλος Πασχάλης, αδιόριστος δάσκαλος

 

Νομός Εύβοιας

1. Ζέρβα Κανέλλα (Κανελλίνα), γιατρός

2. Καλαθέρη Ειρήνη, αρχιτέκτονας

3. Καραγκούνης Αθανάσιος, αγρότης

4. Κάργας Γιώργος, καθηγητής Γεωπονικού Πανεπιστημίου

5. Κωστής Ιπποκράτης, πολιτικός μηχανικός

6. Λουκάς Αγαθοκλής, μισθωτός τεχνικός ΤΕ

7. Μπαρδανη Θάλεια, ψυχολόγος, καθηγήτρια

8. Στεφανής Γεώργιος, τεχνικός ΟΤΕ

 

Νομός Ευρυτανίας

1. Ξυλογιανοπούλου Σταυρούλα (Βάντα), γιατρός

2. Τόλη Ευαγγελία, ιδ. υπάλληλος

3. Τσιαντής Νίκος, εργαζόμενος στη ΔΕΗ

 

Νομός Ζακύνθου

1. Κούτση Διονυσία, ψυχολόγος

2. Λαχανιώτη Αντωνία, αυτοαπασχολούμενη, περιφ.σύμβουλος

3. Πομώνης Πέτρος, δημοσιογράφος

 

Νομός Ηλείας

1.       Γιαννόπουλος Βασίλειος, ιδιωτικός υπάλληλος

2.       Κούτρας Ανδρέας, αγρότης

3.       Μπελεγρή Παναγιώτα, δημοσιογράφος

4.       Μπερερέκος Νικόλαος, ηλεκτρολόγος μηχανικός

5.       Μπλάθρα Ιωάννα, βιολόγος

6.       Παπαδάτος Ευστάθιος, συνταξιούχος

7.       Σεφερλής Ιωάννης, πολιτικός μηχανικός

8.       Τσούρα Θεώνη, εργάτρια

 

Νομός Ημαθίας

1.       Γαβριηλίδου Μαρίνα, βιολόγος

2.       Γιάννοβιτς Σεβαστή, καθηγήτρια Γαλλικών

3.       Μουσκεφτάρα Τασούλα, ψυχολόγος- ειδική παιδαγωγός

4.       Παρχαρίδου Μαρία, φυσιοθεραπεύτρια από την περιοχή της Βεργίνας

5.       Πάσχουλας Ντίνος, δάσκαλος από τη Νάουσα

6.       Σουνάπογλου Θωμάς, ηλεκτρονικός μηχανικός και μηχανικός Η/Υ, από το Μακροχώρι

 

Νομός Ηρακλείου

1. Αντωνίου Τόνια, μηχανικός

2. Βαλαής Νίκος, οδοντίατρος

3. Βλαχάκης Κώστας, ιδιωτικός υπάλληλος

4. Γκούβας Μπάμπης, γεωλόγος

5.  Μυρσινιάς Βασίλης, φοιτητής

6.   Παπακανάκης Νίκος, αγρότης

7.   Σταματάκης Άρης, συγγραφέας

8.   Στρυλιγκάς Βασίλης, μηχανικός

9.    Τρούλη Αντιγόνη, εκπαιδευτικός

10.    Χαιρέτη Ειρήνη, εκπαιδευτικός

11.    Χαριτάκης Θωμάς, άνεργος μηχανικός
 

Νομός Θεσπρωτίας

1. Κυρίτσης Φίλιππος, φιλόλογος- άνεργος

2. Λιαμπότης Σωτήριος, οικοδόμος

3. Χεκίμογλου Γιάννης, αγρότης - ιχθυοκαλλιεργητής

 

Νομός Ιωαννίνων

1.       Ασπρούδη Κατερίνα  εκπαιδευτικός-συνδικαλίστρια

2.       Γρηγορίου Πέτρος  αδιόριστος εκπαιδευτικός-υποψήφιος διδάκτορας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

3.       Ζήκος Νίκος περιφερειακός σύμβουλος-κτηνοτρόφος

4.       Ηλίας Νίκος μέλος της διοίκησης ΕΚΙ

5.       Καραβασίλης Άγης τραπεζικός υπάλληλος, αντιπρόσωπος στη ΓΣ του ΕΚΙ

6.       Λέκκας Παναγιώτης τεχνολόγος γεωπόνος

7.       Συνδρεβέλη Παρασκευή ιδιωτική υπάλληλος, αντιπρόσωπος στη ΓΣ του ΕΚΙ

 

Νομός Καβάλας

1.       Γκαβανούδης Πασχάλης, ιδ. υπάλληλος

2.       Καλογήρου Μαρία, ιδ. υπάλληλος

3.       Καλφογλου Στέφανος, οικονομολόγος

4.       Σταματιάδου Ερασμία, ξεναγός

5.       Τσίφη Παυλίνα-Δέσποινα, γεωλόγος

6.       Χονδρογιάννης Βασίλειος, συμβασιούχος εργάτης στην αρχαιολογία

 

Νομός Καρδίτσας

1. Γκιόκας Άγγελος, μηχανικός

2. Κωσταμης Λάμπρος, ξυλουργός

3. Μούστος Φώτιος, φαρμακοϋπάλληλος

4. Μπόλτσης Απόστολος, οικοδόμος

5. Μπούκης Παναγιώτης, συνταξιούχος

6. Σταυρούλα Κατερίνα, δημοσιογράφος

7. Χριστοπούλου Βασιλική-Κριστιν, άνεργη εκπαιδευτικός
 

Νομός Καστοριάς

1. Βασιλειάδης Σωτήρης, ελεύθερος επαγγελματίας

2. Καυκαλά Ελεάνα, αρχιτέκτονας

3. Κουτουμάνου Τασία, μαθηματικός

4. Ραδόπουλος Δημήτρης, ιδ. υπάλληλος

 

Νομός Κέρκυρας

1.       Αναστασίου Κατερίνα, συνταξιούχος δικαστική υπάλληλος.

2.       Γαστεράτος Γιώργος, μουσικός.

3.       Μαρκάτης Λευτέρης, ειδικευόμενος γιατρός.

4.       Τρύφωνας Σωκράτης, αυτοαπασχολούμενος.

5.       Χαϊδεμενοπούλου Ντίνα, άνεργη.

 

Νομός Κεφαλληνίας

1.       Γαϊτανίδου Ευανθία, οικονομολόγος

2.       Λουράντος Νικόλαος, άνεργος

3.       Παπαδήμας Ευστάθιος, ηλεκτρολόγος μηχανικός

 

Νομός Κιλκίς

1. Αραμπατζής Δημήτριος, συνταξιούχος

2. Καρακωνσταντινίδου Γεωργία, συμβασιούχος

3. Κατσιόλα (Αποστολίνα) Λίνα, βιβλιουπάλληλος

4. Νικολοπούλου Ιωάννα, μαθηματικός

5. Φουντουλάκη Αργυρώ, άνεργη εκπαιδευτικός

 

Νομός Κοζάνης

1.  Γκαντώνα (Μαλαματή) Ματίνα, εκπαιδευτικός

2.  Ιωαννίδης Εμμανουήλ, γιατρός

3.  Κονδυλίδης Ιωάννης , εργάτης ΔΕΗ

4.  Κωνσταντινίδης Σπυρίδων , ελεύθερος επαγγελματίας

5.  Μάρκου Φανή, άνεργη

6.   Παπαδόπουλος Κωνσταντίνος, εργαζόμενος συμβασιούχος ΔΕΗ

7.  Πράσσος Στέφανος, εργάτης ΔΕΗ

 

Νομός Κορινθίας

1. Αγωγιάτης Κωνσταντίνος, οικοδόμος

2. Δαμέλος Παναγιώτης (Πάνος), ιδ.υπάλληλος

3. Κορδαλής Νικόλαος, φοιτητής/ιδ.υπάλληλος

4. Ρώτα Αντιγόνη, φυσικός

5. Σακούλα Παντούλα (Γιούλα), ιδ.υπάλληλος

6. Σακούλας Ηλίας, γλωσσολόγος-καθηγητής Γερμανικών
 

Νομός Κυκλάδων

1. Βάσιλα Αγγελική, πολ. μηχανικός

2. Βλάχος Γεώργιος, δικηγόρος

3. Μανιάτης Νίκος, συνταξιούχος ναυτικός

4. Πλακιώτη Χρυσούλα, πολ. μηχανικός ΤΕ

5. Φωτέλη Ειρήνη, εργαζόμενη ΕΡΤ
  

Νομός Λακωνίας

1. Κανελοπούλου Αφροδίτη, δικηγόρος

2. Κρίθαρη Ματούλα, τοπογράφος μηχανικός

3. Κωστιάνης Δημήτρης,  γεωπόνος

4. Νικολακοπούλου Αδριανή, φοιτήτρια

5. Στεφανής Γιώργος, τοπογράφος μηχανικός

 

Νομός Λάρισας

1.       Αδάμου Αντώνιος,Γεν. Γραμματέας συλλόγου  συνταξιούχων ΙΚΑ   Ελασσόνας

2.       Αρχοντής Χαρίλαος ,αγρότης,συνδικαλιστής

3.       Γενηκομσίου Φάνης, ιδιωτικός υπάλληλος, Σύμβουλος στην Περιφέρεια Θεσσαλίας με την Αριστερή Παρέμβαση'Ανταρσία για την Ανατροπή

4.       Γκόλτσιου Φανή εκπαιδευτικός,Ελασσόνα

5.       Θεοδοσιάδης Πέτρος, ιδιωτικός υπάλληλος

6.       Καραμπίνη Ζωή, αρχιτέκτονας,συνδικαλίστρια

7.       Κολούσιος Αστέριος , συνταξιούχος δάσκαλος

8.       Κωτσιόπουλος Νικόλαος, οικοδόμος,συνδικαλιστής 

9.     Νάκος Χρίστος, ηλεκτρολόγος μηχανικός (Φάρσαλα), συνδικαλιστής

10.   Παραφέστα Αναστασία, συνταξιούχος ΔΕΗ

11.   Σκυλογιάννη Κωνσταντίνα, κτηνίατρος, Πρόεδρος  Κτηνιατρικού Συλλόγου Λάρισας

 

Νομός Λασιθίου

1. Λουκάκης Μπάμπης, χημ. μηχανικός

2. Οικονόμου Δημήτριος, γιατρός

3. Παϋσανίδου Ελένη, αρθρογράφος

4. Χουδαλάκη Αικατερίνη, ηλεκτρολόγος μηχανικός

 

Νομός Λέσβου

1.       Δέτσης Μάριος, γιατρός, από τη Λήμνο

2.       Κραντίνου (Μυρόπη) Μερόπη,  μηχανολόγος μηχανικός

3.       Μανάβης Νικόλαος, δημοσιογράφος

4.       Παυλής Ευστράτιος, ιατρός παθολόγος

5.       Ψύλλου Ευδοκία, πολιτικός μηχανικός ΤΕ

 

Νομός Λευκάδας

1. Βαγενάς Κώστας, πολ.μηχανικός

2. Φερεντίνου Αναστασία, φυσικός

3. Χόρτης Περικλής, ηλεκτρολόγος

 

Νομός Μαγνησίας

1. Κανελλής Δημήτριος,  αυτοαπασχολούμενος,

2. Νίτης Νικόλαος, οικοδόμος,

3. Ντούρος Ευστάθιος,  άνεργος γεωπόνος,

4. Παυλίδης Αλέξανδρος, βιομηχανικός εργάτης

5. Σκούφογλου Νικόλαος, φοιτητής,

6. Χονδρογιάννης Σταμάτης, ηλεκτρολόγος μηχανικός,

7. Χουλιάρα Μαγδαληνή-Ιωάννα, φοιτήτρια.

 

Νομός Μεσσηνίας

1.       Γιακουμής Στάθης, προγραμματιστής χειριστής Η/Υ

2.       Διονυσόπουλος Παρασκευάς, αγρότης

3.       Καπετανάκη Γαρυφαλλιά, φιλόλογος 

4.       Κάτσαρης Παναγιώτης, γεωπόνος

5.       Λαδά Χρηστίνα, δασκάλα

6.       Νίκου Δονάτος, φιλόλογος

7.       Τζαμουράνης Γιώργος, τοπογράφος μηχανικός

 

Νομός Ξάνθης

1. Κηετζη Ίριδα-Ελευθερία, εκπαιδευτικός

2. Μηλιαζίμ Τζεμαλή, δάσκαλος

3. Παναγιωτάκης Μιχάλης, πολιτικός μηχανικός

4. Παραφέστας Νικόλαος, τεχνικός, πρόεδρος προσωρινού ΔΣ σωματείου ιδιωτικών ΚΤΕΟ

5. Σουνδουλουνάκη Στέλλα, γιατρός

 

Νομός Πέλλας

1.       Ασκητής Γιώργος, αγρότης

2.       Γιάγκος Γιάννης, μεταφραστής

3.       Δασκάλου Ελένη, άνεργη

4.       Κωνσταντέλιας Χριστόφορος, ιδιωτ. υπάλληλος

5.       Λουσιώτης Νίκος, φαρμακοποιός

6.       Μπακαλάκης Χρήστος, ελευθ. επαγγελματίας

 

Νομός Πιερίας

1. Δικταμπανίδου Μαρία-Ελένη, εκπαιδευτικός

2. Ηλιάδη Δέσποινα, φοιτήτρια

3. Ιωαννίδης Δημήτρης, άνεργος

4. Μπούτσικας Στέλιος, ιδιωτικός εκπαιδευτικός, μέλος του ΔΣ εργαζομένων στα φροντιστήρια Β. Ελλάδας  

5. Ξοπλίδης Γεώργιος, εκπαιδευτικός

6. Χαλκιά Αναστασία-Πασχαλιά, άνεργη εκπαιδευτικός

 

Νομός Πρέβεζας

1.       Ηλίας Στέργιος - φιλόλογος, συνταξιούχος

2.       Νάνος Ευάγγελος - Γεωπόνος, Ιδιωτικός Υπάλληλος

3.       Στεργίου Άγγελος - Φοιτητής ΕΜΠ

4.       Τζίμα Αγγελική - Γεωπόνος, Ιδιωτική Υπάλληλος

 

Νομός Ρεθύμνου

1. Ζωγραφάκη Ειρήνη, εργαζόμενη στην ιδ. υγεία

2. Θοδωράκης Μιχάλης, σερβιτόρος

3. Καυκαλάς Σήφης, μισθωτός τοπογράφος μηχανικός

4. Μιχαηλίδη Έμιλυ, φοιτήτρια

 

Νομός Ροδόπης

1. Ανδρίτσος Θάνος, αρχιτέκτοντας

2. Γιωλτζογλου Πολινα, φοιτήτρια

3. Καλαντζή Δήμητρα, γιατρός

4. Πατσουρη Γεωργία (Γωγώ), ιδ. υπάλληλος

5. Πίττα Άννα (Τατιάνα), ηθοποιός

 

Νομός Σάμου

1.       Νάσος Μπράτσος, δημοσιογράφος μέλος γεν.συμβ. ΠΟΕΣΥ

2.       Θανάσης Σκλαβενίτης, γεωπόνος

3.       Νίκος Ταμβακλής, μηχανολόγος-ηλεκτρολόγος μηχανικός

 

Νομός Σερρών

1. Γεωργιάδης Γεώργιος , ιδιωτικός υπάλληλος

2. Γραβάνης Δημήτριος,

3. Δουλγέρη Δέσποινα , φαρμακοποιός

4. Θεοδοσιάδης Ιωάννης , τεχνίτης

5. Καδής Ιωάννης , έμπορος

6. Ματσικοπούλου Μαρία , καθηγήτρια Αγγλικών

7. Μουρατίδης Δημήτριος , φωτογράφος

8. Ράφτη Ελένη , φοιτήτρια

9. Σιαφακα Αλεξάνδρα , δημοσιογράφος

 

Νομός Τρικάλων

1.       Αντάρας Λάμπρος,  Αρχιτέκτονας

2.       Ευσταθοπούλου (Ευδοξία) Εύη, ιδιωτική εκπαιδευτικός

3.       Κόρδας Γιάννης,  Μάγειρας 

4.       Παπαδάκης Γεώργιος,   Αρχιτέκτονας

5.       Τάχου Εύη, Φιλόλογος – ιδιωτική εκπαιδευτικός

6.       Τρύπας Θανάσης, Γεωπόνος 

7.       Τσάλα Συλβί, άνεργη

 

Νομός Φθιώτιδας

1. Ελαφρός Ιωάννης, δημοσιογράφος

2. Ζάγγος Γιώργος, γεωπόνος

3. Καψάλη-Γεροκούδη Βασιλική, εκπαιδευτικός

4. Μέλλιος Ιωάννης, γεωπόνος

5. Σκούρα Άννα, ιδ.εκπαιδευτικός

6. Ταξιαρχοπούλου Ευανθία, ιδ.υπάλληλος

7. Φαλάρα Αρετή, γιατρός
 

Νομός Φλώρινας

1. Αντωνακάκη Σοφία, φωτογράφος

2. Κομνιανού Δήμητρα-Βασιλεία, τοπογράφος μηχανικός

3. Μουρουζίδης Παύλος, χημικός μηχανικός, μέλος ΣΜΤ

4. Φιλίππου Δημήτρης, γεωπόνος

 

Νομός Φωκίδας

1. Καλαμά Βασιλική, αρχιτέκτονας

2. Κουτσούμπα Άννα, οικονομολόγος, καθηγήτρια σε φροντιστήρια

3. Παπαποστόλου Αναστασία, Μηχανικός

 

Νομός Χαλκιδικής

1.       Ειρήνη Ηλιοπούλου. Αρχιτέκτονας 

2.       Νίκος Πλεύρης. Ειδικευόμενος γιατρός στο Γενικό Νοσοκομείο Χαλκιδικής

3.       Φραγκίσκος Ρηγόπουλος. Μεταλλειολόγος Μηχανικός

4.       Γιάννης Στάθης. Τοπογράφος

5.       Σάββας Τσελεπίδης. Αρχιτέκτονας 

 

Νομός Χανίων

1. Γαλανάκης Χρήστος, αυτοαπασχολούμενος

2. Καλιτσουνάκη Μαρία, ξενοδοχοϋπάλληλος

3. Λιοδάκης Ανδρέας, γιατρός

4. Πιαγκαλάκης Γεώργιος, πολ. μηχανικός

5. Τσικνιά Μυρτώ, γεωπόνος

6. Ρίζος Σεραφείμ, εκπαιδευτικός, περιφ.σύμβουλος
 

 

Νομός Χίου

1. Αποστολίδης Ζαννής, Μηχανικός

2. Γανιάρη Καλλιόπη (Πόπη), Μεταλλειολόγος Μεταλλουργός Μηχανικός

3. Δημητριάδης Βλάσιος, Ηλεκτρονικός Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών

4. Φιστουρή Μαρία, Ιδιωτική Υπάλληλος