- Τετ, 27/12/2017 - 22:40
Καταγγελία για τη σύλληψη του σ. Τάκη Ζώτου
Η ΑΝΤΑΡΣΥΑ καταγγέλει τη σύλληψη του δικηγόρου Τάκη Ζώτου μέλος της Πολιτικής Αγωγής στη δίκη της Χρυσής Αυγής, της ΚΕΕΡΦΑ και του ΠΣΟ της ΑΝΤΑΡΣΥΑ. Ο σ. Ζώτος συνελήφθη από την ΕΛΑΣ το μεσημέρι της Τετάρτης 27.12 στο Καρπενήσι, επειδή έσβηνε σύνθημα της Χ.Α. από τοίχο στην είσοδο της πόλης.
Η σύλληψη του σ. Ζώτου, για μία ενέργεια που θα έπρεπε ήδη να τα έχει κάνει ο δήμος και ο περιφεριεάρχης Μπακογιάννης, δείχνει ότι, και στο Καρπενήσι οι χρυσαυγίτικοι πυρήνες στη ΕΛ.ΑΣ συνεχίζουν να δρουν με ευθύνη της κυβέρνησης Τσίπρα.
![]() Κάτω τα χέρια από τους αντιφασίστες. Να παρθούν πίσω οι κατηγορίες ενάντια στο σ. Ζώτο. Να τελειώνουμε με τους ναζί της ΧΑ.
Categories: |